Фенербахче посрещна на крака Емил Костадинов


18/04/2026, 22:31

Снимка Булфото

Легенда на футбола у нас бе бурно аплодиран по време на среща на бившия си турски тим.

Легендата на българския футбол Емил Костадинов беше посрещнат с изключителни почести от ръководството и феновете на Фенербахче по време на домакинския мач срещу Ризеспор (2:2).

Той беше специален гост на двубоя, след като получи лична покана от президента на турския гранд Садетин Саран. 61-годишният бизнесмен подари на Костадинов фланелка на Фенербахче, на която беше изписана фамилията на Коща. Българинът върна жеста и връчи на Саран екип на ЦСКА 1948, където е спортен директор.

По уредбата на стадион „Шюкрю Сарачоглу“ беше съобщено за присъствието в ложите на Екзекутора на „петлите“, а феновете станаха на крака и ръкопляскаха на българина.

По този начин привържениците на „канарчетата“ показаха, че не са забравили Костадинов, който преди точно 30 години носи екипа на турския гранд. В рамките на сезон 1996/1997 Коща записва общо 35 мача за Фенербахче във всички турнири и бележи 11 гола.

Номерът на фланелката, която Садетин Саран подари на Емил Костадинов е с №11 и вероятно това символизира именно броя на неговите голове за Фенербахче.

Блиц припомня, че в средата на януари Емил Костадинов беше специален гост на друг от бившите си отбори – Порто. Тогава той гледа от VIP-ложата победата на „драконите“ с 1:0 над Бенфика за Купата на Португалия.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Григор Димитров отсече: Животът не е само тенис, нямам какво да доказвам на никого
Дата: 21/04, 20:27

Кая Калас за изборите в България: Няма да избързваме
Дата: 21/04, 20:21

Преглед на доброволните формирования ще се проведе в Долни чифлик
Дата: 21/04, 20:13

Голяма авария остави без ток от обяд район до Колхозния пазар във Варна
Дата: 21/04, 20:08

Как се прави здрав корем
Дата: 21/04, 19:50

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия