Шефът на АИКБ: Средната заплата на наши и чужди работници е 2000 лева


Дата: 14/01, 08:22

Редактор: Недко Петров

Стопкадър Нова Тв

Средната заплата извън София на български и чуждестранни работници е 2000 лева. Само че на чуждите им се плаща квартира и билет в двете посоки, което оскъпява с едно 25% над средната заплата за българските работници. Никой работодател няма да прибегне до чужд работник, с който комуникацията е трудна, навици култура и така нататък, ако има български.

Такова мнение изрази председателят на УС на Асоциацията на индустриалния капитал в Бългяария.

Последва въпрос на Мира Иванова, която допусна, че вносът на работници може да е по-изгоден: Защо, ако това за работодателя ще означава по ниски разходи за производство, и ще го направи по-конкурентен. Защо това да не е целта, да внася работници?

Защото не са по-ниски разходи, по-високи са. Но, ако не се направи този внос, се затваря процеса и не се отваря хотела. Според данни за миграцията в Европа ние сме с последните три процента чуждестранни граждани като процент от население и имаме малък процент като внесени работници, отговори по Нова Тв Велев.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Асен Василев: Трябва на изборите да опазим вота
Дата: 14/01, 20:55

Иван Иванов започна с двусетова победа на турнир по тенис в Манакор
Дата: 14/01, 20:49

Новият министър на отбраната на Украйна разкри мащаба на дезертьорството от армията
Дата: 14/01, 20:40

Над 25 години опит в неврохирургията – проф. Селчук Пекер в София на 24.01.26 г.
Дата: 14/01, 20:20

Външните министри на Дания и Гренландия са на среща с Джей Ди Ванс и Марко Рубио в Белия дом
Дата: 14/01, 20:191 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия