Кадър БТВ
Остри критики към коалиционното поведение на "Продължаваме промяната" отправи членът на Националния съвет на "Да, България!" Мартин Димитров в публикация във Facebook. Причината за недоволството е решението на Асен Василев да влезе като депутат от Пловдив, което автоматично лишава от парламентарно място местния представител Манол Пейков.
В своята позиция Димитров определя амбицията на Василев като скандална. По думите му, макар представителите на "Да, България!" многократно да са гласували в свой ущърб в името на коалиционното спокойствие, техните партньори често налагат собствената си визия. "Една коалиция е сложно нещо, в която намирането на баланси и разбирането на най-важното е от огромно значение", написа Димитров на своята страница в социалната мрежа.
Според Димитров присъствието на Манол Пейков в Народното събрание е от изключителна важност за формацията. Той го описва като консистентен политик с ясна позиция и сериозен опит, припомняйки заслугите му за българската култура чрез издателската му дейност и категоричния му отпор срещу "Възраждане".
"Да се инатиш и да тропаш с краче, както прави Асен, не е особено достойна постъпка. А като коалиционно поведение е под всякаква критика", заяви категорично Димитров в публикацията си, цитира Факти.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
„Властелинът на пръстените“ се завръща на екран
Дата: 23/04, 02:00
Как се прави здрав корем
Дата: 23/04, 01:40
23 април е Международният ден на книгата и авторското право
Дата: 23/04, 01:30
Часове преди европейското първенство Насар обяви: Готов съм да дам, каквото мога, за да бъде България най-отгоре
Дата: 23/04, 01:00
НАСА представи новия си космически телескоп
Дата: 23/04, 00:45