Снимка: Булфото
Конституционният съд на Румъния поиска днес от Централното избирателно бюро повторно преброяване на действителните и невалидните гласове от първия тур на президентските избори, предаде БТА, позовавайки се на "Аджерпрес".
На днешното си заседание Конституционният съд е разгледал искането за анулиране на президентските избори, подадено от Кристиан Терхеш, и единодушно е разпоредил проверка и повторно преброяване на всички бюлетини, включващи валидно изразените и невалидни гласове на изборите, се посочва в съобщение на институцията.
Същевременно Конституционният съд е отхвърлил единодушно като закъсняла жалбата с искане за анулиране на изборите, подадена от Себастиан Константин Попеску.
Съдът отложи за утре обсъжданията по искането на Терхеш за анулиране на първия кръг на изборите, като заседанието е насрочено за 14.00 часа.
Кристиан Терхеш и Себастиан Константин Попеску са двама от кандидатите в първия тур на президентските избори, които се класираха съответно на 9 и 12 място.
За реклама в "Петел" на цена от 60 лева без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
От БТВ дезертираха в "Капките"
Дата: 17/03, 15:02
Новооткрит 3D колаген задвижва ставите
Дата: 17/03, 15:00
Шофьор на линейка почина от умора в Кочани, цяла нощ извозвал жертви
Дата: 17/03, 14:59
17 март, 1939 г.: Посрещат като Освободител Хитлер в Бърно, на следващия ден почват арести и мъчения във вана с вряла вода
Дата: 17/03, 14:49
Тир се преобърна на автомагистрала "Тракия"
Дата: 17/03, 14:48