Йонко Иванов: Пътищата са убийците в нашата държава.


Дата: 09/04, 05:00

кадър: Bulgaria ON AIR

Транспортният министър Гроздан Караджов обяви, че ще се разгледа доклад, в който са заложени 37 мерки за безопасност по пътищата. Целта е да се намалят с една пета както жертвите, така и ранените.

"Можеше да посочат конкретни срокове за обезопасяване на най-конфликтните точки по пътната мрежа на България. Не чуваме срок, а чуваме процент на намаление на загиналите по пътищата", коментира адв. Людмил Рангелов в предаването "Денят ON AIR".

По думите на председателя на Съюза на преподавателите по авто-мото подготовка инж. Йонко Иванов пътищата са убийците в нашата държава. 

"За това са виновни тези 25 министри, които се смениха и не можаха да измислят стратегия за безопасност по пътищата в България", заяви той пред Bulgaria ON AIR.

Според Рангелов въвеждането на допълнителни санкционни режими до известна степен дисциплинира водачите, но не е фундамент.

"Това не е създаване на условия, това е оцветяване на ситуацията в приемливи цветове", посочи още адвокатът.

"Влизаме в столицата по неосветен участък. Изведнъж затвориха магистрала "Хемус" и никой не знае защо това се случва. Нямаше кой да контролира колоната от товарни автомобили. България няма стратегия. Обезопасителните колчета ги няма никъде в Европа. Икономиката е пари, а парите са спасяване на човешки живот. Това нещо се постига с построяване на европейски пътища", подчерта инж. Иванов.

По думите на Рангелов отдавнашният проблем с "бързината", с която се извършват автотехническите експертизи, продължава да стои на дневен ред.

"Предлагат видеоконферентен разпит на вещо лице. Видеоконферентните разпити са във вреда на прецизното правосъдие. Всички предимства са на негова страна. Той не е тук. Детайлите не може да ги уловиш и да ги изведеш като изказ от вещото лице. Много често автотехническите експертизи не са еднолични. Много често в тях са включени и медицински лица. Това ще доведе до влошаване на прецизността на качеството на правосъдието", коментира адвокатът.

Само със санкции не става

Инж. Иванов отбеляза, че хората са свикнали да винят за всичко шофьора.

"Досега няма министър, който да е набеден за виновен. Агресията се копира от семейството и от училището. Със санкции не става. Сега се отваря вратата на корупцията с новите изисквания при шофьорските курсове. Некадърни министри, некадърно ръководство - смърт по пътя. Отчуждаването касае живота на стотици хора по пътищата. България е изостанала и в пътищата, и в организацията на движението", посочи председателят на Съюза на преподавателите по авто-мото подготовка.

Рангелов е на мнение, че се изисква много сериозно мислене върху законодателни промени от експерти.

"Това е поредната шумотевица, която ще заглъхне. Ще излязат други събития. Няма причина да очаквам, че нещо ще се случи. Хора в Министерския съвет, които се представят за експерти - това е смешно", изтъкна още юристът.


 


За реклама в "Петел" на цена от 60 лева без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 




Спонсорирани връзки.



На 21 април 1967 година в Гърция е извършен преврат и е наложен военен режим
Дата: 21/04, 03:00

България завоюва общо четири медала от СК по художествена гимнастика в Баку
Дата: 21/04, 01:57

Васил Маринов остана девети на Европейското по вдигане на тежести
Дата: 21/04, 01:47

Победителка от "Фермата" стана майка за 4 път
Дата: 21/04, 01:33

Силата на градежа: Всяка година потопената църква се показва
Дата: 21/04, 01:14

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2025 | Пълна версия