Южна Корея: Ще дадем смъртоносни оръжия на Украйна и ще вземем мерки за сигурността ни


24/10/2024, 16:16

Пиксабей

Сеул може да обмисли изпращането на оръжия в Украйна в зависимост от степента на военно сътрудничество между Северна Корея и Русия, заяви южнокорейският президент Юн Сук-йол.

"Ако Северна Корея изпрати специални сили във войната в Украйна, ние ще предоставим подкрепа на Украйна стъпка по стъпка и ще обмислим предприемането на необходимите мерки за сигурността на Корейския полуостров", подчерта той на съвместна пресконференция с полския президент Анджей Дуда в Сеул.

"Ние се придържахме към принципа да не доставяме директно смъртоносни оръжия, но можем да преразгледаме това по-гъвкаво в зависимост от военните дейности на Северна Корея", добави той.

По-рано днес Русия ратифицира Договора за всеобхватно стратегическо партньорство между Москва и Пхенян, което позволява на двете страни да си предоставят "военна помощ" в случай на непосредствена заплаха.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Горанов: В ГЕРБ-СДС сме скептични към предложенията на правителството за овладяване на цените
Дата: 12/05, 16:15

"Монти Мес" с ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 12/05, 16:10

Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 12/05, 16:10

„Прогресивна България“ представи внесените промени в Закона за съдебната власт
Дата: 12/05, 16:00

Мощни бури удариха Североизточна България
Дата: 12/05, 15:53

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия