Тежки глоби за продажба на стоки менте в Гърция


Дата: 16/02, 11:16

Пиксабей

Големи глоби наложиха гръцките власти за фалшиви стоки, продавани по магазините.

Само за два дни на масирани проверки по магазините в Солун контролните власти наложиха 200 хиляди евро глоба за фалшиви стоки, продавани като оригинални. Бяха конфискувани над 15 хиляди стоки от различни магазини, съобщават от Независимата агенция за контрол на пазара и защита на потребителите, предаде БНР.

Собствениците на тези търговски обекти са обвинени и в подвеждане и измама на потребителите, за което ще бъдат съдени.

Проверката е извършена неочаквано в магазините. Бяха намерени и конфискувани некачествени стоки, но с емблемите на популярни фирми и предлагани на много високи нереални цени.

Повечето стоки са дрехи, обувки, спортни принадлежности и дори фалшиви бижута.

В голям склад са намерени стотици фалшиви детски играчки, които дори са опасни за децата, подчертаха в своето съобщение проверяващите.

Проверява се както качеството на стоките, така и цените. При надхвърляне на допустимата печалба също се налагат глоби.

Проверките продължават.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Първи подробности: Полицията проверява сигнал за бомба в мол във Варна
Дата: 02/03, 15:37

По-висока прецизност и по-добри резултати с роботизирана хирургия в Acibadem
Дата: 02/03, 15:30

Тече евакуация в мол във Варна
Дата: 02/03, 15:271 Коментар

ЦИК регистрира за изборите коалиция "Прогресивна България" на Радев
Дата: 02/03, 15:231 Коментар

По-малко ток сме харчили в последните дни на февруари
Дата: 02/03, 15:22

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия