Снимка: Пиксабей
Със сигурност не стоим зад протестите в Сърбия, заяви днес говорител на Европейската комисия на пресконференция в отговор на въпрос за обвиненията от Белград, че Западът насърчава студентските протести в страната.
Не сме зад протестите със сигурност, но въпросът, довел до това недоволство, най-вероятно ще бъде обсъден на вечерята на председателя на ЕК Урсула фон дер Лайен и сръбския президент Александър Вучич утре в Брюксел, добави говорителят. Не мога да изключа, че разговорът ще обхване и протестите, каза той.
Попитан защо Фон дер Лайен ще вечеря с Вучич, говорителят обясни, че председателят на ЕК има редовни срещи с лидери от целия свят, предава БТА. На въпрос дали това означава, че може да се очакват подобни вечери и с останалите лидери от страните от Западните Балкани, той отново не изключи такава възможност. По неговите думи вечерите са повод да се обсъдят въпроси, по които двете страни не са на едно мнение.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Рая Назарян в началото на новата пленарна сесия: Нека в оставащото време да покажем конструктивен дух и добросъвестност
Дата: 14/01, 09:40
Оркестър „Карандила Джуниър” поздрави ромите по цял свят за Банго Васил
Дата: 14/01, 09:391 Коментар
Отварят за скиори Витоша и Беклемето
Дата: 14/01, 09:38
Драгомир Драганов се завърна в ефира
Дата: 14/01, 09:34
Варна загуби Снежинка Кадиева - любим преподавател и професионалист
Дата: 14/01, 09:31