Червен код за опасно време и риск от евакуация в Босна и Херцеговина


Дата: 23/01, 21:24

Булфото

В Босна и Херцеговина обявиха червен код заради очаквани обилни валежи. Предупреждението важи за района на Херцеговина, както и за Централна, Югозападна и Югоизточна Босна. Червеният код е в сила от 6 ч. на 25 януари до 3 ч. на 26 януари.

Очакваните валежи в засегнатите райони са между 45 и 85 литра на квадратен метър. Най-интензивни количества - между 102 и 118 литра на квадратен метър, се прогнозират за районите на Любушки, Широки Брег и Блидиние (езерото), сочат данните на Федералната администрация за гражданска защита, предаде БГНЕС.

От администрацията призовават гражданите да се подготвят за възможни сериозни последици. „Гражданите трябва да бъдат готови да защитят себе си и имуществото си. Възможни са наводнения на жилищни сгради и пътна инфраструктура, прекъсвания в електрозахранването, водоснабдяването и комуникациите. Не са изключени и ограничени евакуации“, се казва в съобщението.

Очакват се и затруднения в движението заради намалена видимост и неконтролирано движение на превозни средства вследствие на натрупаната вода по пътищата.

Правителството призова хората, компетентните служби и институциите да следят официалните предупреждения и да се пазят.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Дадоха старт на първите активни полети с изтребител 𝐅-𝟏𝟔 𝐁𝐥𝐨𝐜𝐤 𝟕𝟎 за 2026 година
Дата: 24/01, 15:27

Елен Колева се прости с Калин Терзийски: Благодаря ти за онази любов на думите, в която смъртта няма последната дума
Дата: 24/01, 15:23

Безплатен куклен театър и работилници очакват децата на Варна всяка неделя
Дата: 24/01, 15:20

Планинските курорти у нас търсят нов модел на развитие чрез законодателни промени
Дата: 24/01, 15:191 Коментар

АЕЖ осъди поведението на Соломон Паси към Цветанка Ризова в предаването "Лице в лице"
Дата: 24/01, 15:12

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия