Хампарцумян: БРИКС е една мечта


26/10/2024, 12:26

Кадър ФБ

Няма как да отговоря на такъв въпрос. Дори човек да е на диета, нищо не му пречи да чете менюто. Така банкерът Левон Хампарцумян коментира снощи появилите се слухове, че той ще въплъти фигурата на "равноотдалечения премиер", предаде Кросс.

"Българският премиер не е всемогъщ диктатор, има много власт и възможности, но ако няма властова пирамида от съмишленици, и най-добрият мениджър нищо не може да направи", обясни той.

Финансистът смята, че държавният бюджет може да бъде изграден така, че страната ни да покрие критериите за членство в еврозоната. По думите му, е необходимо, поне временно, да "затегнем колана с една-две дупки".

"Членството ще ни даде преимущество. Хората, които генерират новото богатство на България: предприемачи, бизнесмени, ще се чувстват по-спокойно", отбеляза Хампарцумян.Той отговори и на въпроса дали БРИКС ще успее да направи паралелна финансова система за разплащания. "БРИКС все още е една мечта. Западът понякога в своята самоувереност и самодоволство може би прекалява с поучителния тон, каквото днес най-после си призна и Шарл Мишел. Европа трябва да се преиндустриализира. Нашият западен свят има много трески за дялане и много неща могат да се направят. Иначе, за БРИКС: как се разбират точно Русия и Китай, Китай и Индия, трите заедно за обща валута?", запита риторично финансистът.

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Затварят АМ "Тракия" и в двете посоки край Карнобат за повторен оглед
Дата: 22/07, 08:39

Съдът в Монтана наложи рекордна глоба от 10 хиляди евро на родители, чието дете блъснало мъж с тротинетка
Дата: 22/07, 08:281 Коментар

Доброволец за бурята в Петрич: Пред автомобила ни падаха дървета, огради, контейнери - всичко, което вятърът успяваше да повлече
Дата: 22/07, 08:24

Близки на загинал моторист във Варна търсят справедливост след условна присъда
Дата: 22/07, 08:18

Остават тлеещи огнища след пожара в Пирин
Дата: 22/07, 08:14

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия