Снимка: Пиксабей
Директорът на Лувъра Лоранс де Кар подаде оставка. Тя беше приета от президента Еманюел Макрон, съобщава "Франс 24". Решението на ръководителя на най-известния френски музей идва месеци след нашумял обир на бижута и поредица от стачки на персонала на институцията.
Френският президент заяви, че "това е акт на отговорност от страна на Де Кар във време, когато най-големият музей в света се нуждае от спокойствие и силен нов тласък за успешното изпълнение на големи проекти, свързани със сигурността и модернизацията му".
Лувърът беше разтърсен от обира през октомври миналата година, когато четирима крадци избягаха с бижута на стойност 102 милиона долара, които все още не са открити, посочва Нова телевизия. Стачки също доведоха до редовни затваряния на популярния сред туристите парижки музей.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Много българи са блокирани на летището в Дубай
Дата: 28/02, 16:15
Тодоровден събра малки и големи в Екопарк Варна
Дата: 28/02, 15:41
Божанов: КЕВР още миналата година увеличи цената на тока и сега това се усеща
Дата: 28/02, 15:321 Коментар
"Възраждане" блокира входа на Министерски съвет
Дата: 28/02, 15:242 Коментара
Тръмп: Искаме да защитим американците от иранските заплахи
Дата: 28/02, 15:10