Стармър пристигна в Шанхай в търсене на възможности за британския бизнес


Дата: 30/01, 16:10

Снимка: Фейсбук

Премиерът на Великобритания Киър Стармър пристигна днес в китайския финансов център Шанхай, за да се опита да открие възможности в сферата на бизнеса за британски компании във втората по големина икономика в света, предаде Асошиейтед прес, цитирана от БТА.

Това се случи само няколко часа след като американският президент Доналд Тръмп даде знак, че е възможно да се противопостави на каквато и да било сделка между Пекин и Лондон.

Стармър е придружен от повече от 50 бизнес лидери на първото посещение в Китай на британски премиер от осем години.

Той започна посещението си в Пекин, където се срещна с китайски лидери, включително с президента Си Цзинпин. Двамата обещаха да работят за дългосрочно и стратегическо партньорство.

Наблюдатели предположиха, че това е знак, че връзките между двете страни се подобряват, след като между тях в продължение на няколко години имаше напрежение. Тръмп обаче намекна във Вашингтон, че е възможно да се противопостави на всяка евентуална сделка, обобщава АП.

Стармър е един от поредицата чуждестранни лидери, които посетиха Пекин в момент, когато редица страни се опитват да подобрят отношенията си с Китай. Икономиките на множество страни пострадаха от митата на Тръмп и искат да разширят присъствието си на други експортни пазари, посочва АП.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Ловно-рибарска дружина с 6-месечно наказание заради незаконен лов
Дата: 30/01, 18:48

Жителите на седем села в Добричко на протест срещу ветроенергиен парк
Дата: 30/01, 18:39

Обвиняват 13 полицейски служители заради пожара в дискотека "Пулс" в Кочани
Дата: 30/01, 18:31

Безплатна творческа работилница за кукли тази неделя във Варна
Дата: 30/01, 18:30

Проф. Малинов: Румен Радев трябва да докаже, че е по-цивилизован Костадинов
Дата: 30/01, 18:21

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия