Гренландия търси диалог със САЩ


Дата: 05/01, 22:50

Снимка: Пиксабей 

Гренландският премиер Йенс-Фредерик Нилсен заяви днес, че иска да възстанови комуникацията със САЩ след изявленията на американския президент Доналд Тръмп за намерението му да постави датската автономна територия под американски флаг, предаде Франс прес, цитирани от БТА.

"Ситуацията не е такава, че САЩ могат да завладеят Гренландия. Това не е така. Не трябва да изпадаме в паника. Трябва да възстановим доброто сътрудничество, което имахме“, заяви Нилсен на пресконференция в столицата на Гренландия - Нук.

По-рано гренландският премиер реагира остро на заплахите на Тръмп САЩ да поемат контрол над Гренландия.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Руски танкер с природен газ гори в Средиземно море
Дата: 04/03, 07:31

Започва евакуацията на българите от Близкия изток
Дата: 04/03, 07:22

Empower by PanzerGlass: Силата на надеждното зареждане и пълната защита
Дата: 04/03, 07:20

Макрон изпраща в Средиземно море самолетоносача "Шарл де Гол" заради военната ескалация в Близкия изток
Дата: 04/03, 07:141 Коментар

Движението тази сутрин на ГКПП "Капитан Андреево" и "Лесово" е натоварено
Дата: 04/03, 07:08

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия