Булфото, архив
Днес, 16 април, от 14:00 ч., в района на Морска гара във Варна ще се проведе официалната церемония по тържествено посрещане на корабите, участващи в четвъртата активация на противоминната военноморска група в Черно море MCM BLACK SEA.
Четвъртата активация на групата бе на официална церемония в пристанище Варна на 3 април, като България пое командването. В MCM BLACK SEA участват спомагателен кораб „Капитан I ранг Димитър Добрев“ и минен ловец „Струма“ от състава на българските ВМС, минен ловец „Чигулеску“ от състава на ВМС на Румъния и минен ловец „Акчакоча“ от състава на ВМС на Турция, пише "Морето".
MCM BLACK SEA беше създадена през януари 2024 г. от България, Румъния и Турция с цел осигуряване на безопасно корабоплаване. Командването се сменя на ротационен принцип, като след България през юли щафетата ще поемат румънските ВМС.
За реклама в "Петел" на цена от 60 лева без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Спря тока в тунел "Кривия" в Кресненското дефиле
Дата: 30/04, 11:36
Тему вдига двойно цените
Дата: 30/04, 11:32
Камион блъсна дете в Гоце Делчев
Дата: 30/04, 11:29
БСП – ОЛ отбелязва 1 май под надслов „За социална справедливост в солидарна България!“
Дата: 30/04, 11:27
Курсът на еврото гони рекорд
Дата: 30/04, 11:211 Коментар