Булфото
Празничната програма за Богоявление във Варна започна с тържествена богоявленска литургия, отслужена от Варненския и Великопреславски митрополит Йоан, предаде Морето.
Събитието пред Катедралния храм в морската столица протече в присъствието на граждани и официални гости, сред които представители на местната и държавната власт.
Владиката благослови военните частите и бойните знамена. Пожела на военните да бъдат честити, здрави и силни.
"Човек никога не може да бъде застрахован в това, от което не зависи. Да направим всичко възможно да променим онова, което можем да променим, т.е. себе си да променим към по-добро", каза митрополитът.
Преди това командирът на Военноморските сили контраадмирал Кирил Михайлов прие строя на представителните блокове на Военноморските и Военновъздушните сили.
След тържествен марш на военните множеството пое на шествие до паметника на Христо Ботев, където с военен ритуал ще бъдат положени венци и цветя по случай 176 години от рождението му.
След поклонението шествието продължава до Първа буна, където по традиция се провежда църковният ритуал "Велик Богоявленски водосвет" и спасяване на Светия кръст.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Вкусът на Гърция – чист зехтин директно от производител
Дата: 05/03, 06:10
Козметика за бебе: какво трябва да знае всеки родител
Дата: 05/03, 06:00
По Черноморието предимно облачно, но без валежи
Дата: 05/03, 06:00
По-висока прецизност и по-добри резултати с роботизирана хирургия в Acibadem
Дата: 05/03, 05:20
Изследвания за диабет, щитовидна жлеза и автоимунитет в лаборатория „ЛИНА“
Дата: 05/03, 05:20