Хандбалният Спартак постигна втора победа

Дата: 27/10, 14:26

Снимка Фейсбук

Хандбалистите на Спартак постигнаха втора победа в държавното първенство за мъже. Воденият от Пенко Златев и Веселин Станков отбор надделя срещу габровския Чардафон с 25:17 (11:8) в залата на Първа езикова гимназия във Варна.

Най-резултатни от победителите бяха Георги Стоянов и Здравко Славов, които вкараха по 6 гола.

Въпреки успеха обаче Пенко Златев изрази недоволство от играта на своите подопечни през първото полувреме.

Бързо поведохме с 5 гола, но после не продължихме по същия начин и те намалиха преднината ни. Очаквах да играем по-освободено, тъй като нашите възможности са по-големи, и добре, че не се опарихме. След почивката нещата бяха малко по-добри за нас, заяви за „Петел“ Златев.

Давам висока оценка на двамата ни вратари. Филип Сосомов пази до почивката, а Ивайло Костов – през второто полувреме. Двамата бяха безупречни и победата се дължи най-много на тях, тъй като със силните си изяви компенсираха слабата ни игра в защита, добави той.

Доволен съм във втори пореден мач и от двамата юноши Даниел Божанов и Кристиян Костадинов. С играта си те вече намериха място в основния състав, каза още Пенко Златев.