Кадър Ютуб
Американското Министерство на енергетиката обяви, че възлага поръчки на обща стойност 2,7 милиарда долара на три компании за увеличаване на обогатяването на уран в страната през следващите 10 години, съобщи Ройтерс. Мярката е част от усилията на САЩ да намалят зависимостта си от руските доставки, предава БТА.
Договорите изискват компаниите да предоставят услуги по обогатяване на нискообогатен и високообогатен уран за съществуващи атомни електроцентрали, както и за нови, по-малки модулни реактори.
"Днешните договори показват, че тази администрация е ангажирана с възстановяването на сигурна верига за доставки на ядрено гориво, способна да произвежда необходимото гориво за реакторите от днес и усъвършенстваните реактори от утре", заяви министърът на енергетиката Крис Райт.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Нова тв напомни: Обменните бюра могат да обявят друг курс за смяната на лев в евро
Дата: 13/01, 09:03
Първан Симеонов: Румен Радев постъпва военно – ще стои в окопа и изведнъж ще скочи на нож
Дата: 13/01, 08:54
Имунолог: Не пийте противовирусни препарати без бърз тест
Дата: 13/01, 08:51
Пламен Димитров от КНСБ похвали търговските вериги за цените
Дата: 13/01, 08:323 Коментара
Термометрите отчетоха минус 15 градуса в Кнежа тази сутрин
Дата: 13/01, 08:26