кадър: Ютуб
В интервю за американската телевизия „Фокс Бизнес“ президентът Доналд Тръмп заяви, че войната между САЩ и Иран е „много близо“ до края си, тъй като интензитетът навоенните действия на фона на двуседмичното споразумение за прекратяване на огъня.
Коментарите на Тръмп идват в момент, когато се очаква разговорите за решаване на конфликта между американски и ирански преговарящи да бъдат възобновени, след като преговорите в Пакистан миналия уикенд, в които участваха вицепрезидента Джей Ди Ванс, специалният пратеник Стивън Уиткоф и зетят на Тръмп Джаред Къшнър, както и иранският външен министър Абас Арагчи, приключиха без конкретен резултат.
„Мисля, че е близо до края, да. Смятам, че е много близо до края си“, каза Тръмп, но предупреди. „Ако аз вдигна залозите точно сега, ще им отнеме 20 години, за да възстановят тази страна. И не сме приключили“, каза той. „Ще видим какво ще се случи. Мисля, че те много искат да сключат сделка,“ допълни американският президент, предаде БНР.
В друго интервю, дадено в понеделник, вицепрезидентът Джей Ди Ванс заяви, че противно на разпространеното от медиите в рамките на преговорите през уикенда е постигнат „голям напредък“ и че Иран държи решаващата ръка за това какво предстои в конфликта.
В началото на седмицата Доналд Тръмп въведе морска блокада на всички ирански пристанища, а медиите съобщават, че американски разрушители вече са върнали няколко танкера, които се се опитали да напуснат Иран.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
WSJ: Куба се моли за инвестиции, докато Тръмп планира да я „освобождава“
Дата: 17/04, 14:47
Педиатър: Рискът от усложнение при морбили е най-висок при децата до 2-годишна възраст
Дата: 17/04, 14:40
Шестима се опитаха да продадат нелегално внесен 80-каратов диамант на "Капълъ Чаршъ"
Дата: 17/04, 14:34
Времето във Варна в събота
Дата: 17/04, 14:29
29-годишна жена е отвлечена и бита от бившия си приятел
Дата: 17/04, 14:24