Пиксабей
Административният съд отмени разпоредбите за забрана на употребата на алкохол на открито в Русе. Това се случва след обжалване от областния управител Драгомир Драганов.
След като през лятото на миналата година в Русе беше въведена забрана за употреба на алкохол на открито по предложение на общинските съветници от групата на ВМРО, с решение на Административния съд тя вече е отменена - по жалба на областния управител.
Аргументите на Драганов са, че употребата на алкохол като действие само по себе си не съставлява нарушение на обществения ред, както и че подобна забрана би била дискриминационна. Според него консумацията на алкохол не води задължително до хулигански и вандалски прояви, а когато това се случва, има достатъчно органи да реагират адекватно и навреме и да защитят обществения ред, предаде БНР.
В спорната наредба на Общината Драганов остро критикува и частта, в която се създава нова забрана за употреба на наркотични вещества на открито, тъй като Наказателният кодекс напълно забранява употребата на наркотици, без значение на открито или не.
Общинският съвет ще трябва да заплати на Областната администрация сумата от 260 лева разноски по делото.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Автобусите 31А във Варна продължават да се движат само до „Св. Св. Константин и Елена“ заради ВиК авария
Дата: 20/01, 10:09
Яна Донева: Мъжът на снимката вдигна баща ми на крака, а сега сме заедно и имаме дете
Дата: 20/01, 10:03
Няколко детски градини във Варна остават без ток утре
Дата: 20/01, 10:00
Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 20/01, 09:50
Хванаха пиян да шофира мотопед из Варна с номера от хартия
Дата: 20/01, 09:401 Коментар