Снимка: Булфото
Унгарският премиер Виктор Орбан поиска от ЕС да организира „мисия за установяване на фактите“ и оценка на щетите по тръбопровода „Дружба“ в Украйна. Това по думите на унгарския лидер би могло да помогне за деблокиране на европейското финансиране за Украйна, предаде Ройтерс, цитирана от БТА.
„Унгария подкрепя идеята за мисия за установяване на фактите с участието на експерти, делегирани от Унгария и Словакия, която да провери ситуацията с тръбопровода „Дружба“, казва Орбан в писмо до председателя на Европейския съвет Антонио Коща.
Орбан пише, че е наясно с политическите затруднения, причинени от забавянето на огромния заем на ЕС за Украйна. „Моята инициатива има за цел и да бъде улеснено решаването на този въпрос в кратки срокове“, посочва той.
Унгария тази седмица блокира налагането на нови санкции срещу Русия и отпускането на заем за Украйна в отговор на прекратяването на доставките на петрол чрез „Дружба“. Украйна твърди, че тръбопроводът все още не е ремонтиран, след като бе повреден от руски удари в края на януари.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Борисов: Иранските атаки по страните от региона и техните граждани трябва да бъдат прекратени
Дата: 28/02, 21:12
Надежда Йорданова: Министър Янкулов да посочи заместник на Борислав Сарафов
Дата: 28/02, 21:071 Коментар
Марулята поскъпна до 1 евро за бройка
Дата: 28/02, 20:59
Нито един от американските самолети не е излетял от летище "Васил Левски
Дата: 28/02, 20:53
Ивайло Мирчев: Българската сигурност е в единната европейска сигурност
Дата: 28/02, 20:291 Коментар