Булфото
Самопровъзгласилият се за иподякон Атанас Стефанов, който стана известен с появата си на различни публични места облечен в подрасник и със свещенически кръст, във вторник бе забелязан пред Министерство на външните работи. Той се изпречи пред служебния автомобил на министър Надежда Нейнски, която излизаше от институцията, и на висок глас започна да сипе заклинания, информира "Булфото".
Той започна да крещи обидни думи по адрес на Нейнски и да слезе от колата.
Разяреният мъж бе усмиряван от охраната.
Преди време Софийската света митрополия излезе с официално позицията, че "Атанас Стефанов не е част от свещения клир на Софийската света митрополия, нито представлява някое от поделенията на Българската православна църква – Българска патриаршия. Въпросното лице няма благословение да носи подрасник (дреха, която се носи от клирици и монаси) и свещенически кръст".
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Лукашенко: Аз не съм като Тръмп или Путин, нямам ресурс да съм диктатор, диктатурата винаги се срутва
Дата: 20/04, 14:45
Димитър Манолов: Очаквахме Гълъб Донев да бъде социален министър, но той ще поеме НС
Дата: 20/04, 14:41
Радев за 150 години от Априлското въстание: В Русия съдбата на православния български народ се превръща в център на политическите страсти
Дата: 20/04, 14:33
Цените на горивата в Хърватия поевтиняват от утре
Дата: 20/04, 14:28
Как се прави здрав корем
Дата: 20/04, 14:20