Пекселс
От днес учениците в Добрич минават на дистанционно обучение, а в региона влизат в сила още редица мерки срещу разпространението на грипа. Областният оперативен щаб взе това решение в четвъртък заради високия брой заболели. Само за седмица те се увеличиха двойно: от 7 на 14%.
Сред мерките са още ограничаване на свижданията, филтър на пациентите в болниците и препоръка за носене на маски на определени места.
Днес се очаква Националният център по заразни и паразитни болести да обобщи данните за изминалата седмица, спрямо които и други областни щабове за борба с грипа ще трябва да решат: налага ли се и в региони като Бургас, например, също да бъдат предприети мерки срещу разпространението на инфекцията, предаде Нова телевизия.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Дъждът обръща на сняг на много места във вторник
Дата: 17/02, 04:00
Строители, архитекти и инженери премериха майсторство във винопроизводството
Дата: 17/02, 03:40
Рекордните 66,4 млн. евро достигна износът от български компании с Lidl за 2025 г.
Дата: 17/02, 03:40
Парк “Виница“ – гражданска инициатива за повече зелени пространства в кв. Виница!
Дата: 17/02, 03:40
На 17 февруари е роден Ед Шийрън
Дата: 17/02, 03:00