Орбан в Грузия: Обеща й членство в ЕС "до края на десетилетието"


29/10/2024, 16:41

Булфото,

Унгарският премиер Виктор Орбан поздрави сегашното правителство на Грузия по време на посещението си в страната за това, че "не е позволило тя да бъде превърната във втора Украйна".

"Искам да ви поздравя за това, че в контекста на желанието за европейска интеграция не допуснахте страната ви да се превърне във втора Украйна. Ние високо ценим лоялността на министър-председателя към тази идея и аз съм лично убеден, че до края на десетилетието Грузия наистина ще бъде готова да стане членка на ЕС. Ще направим всичко, за да ви помогнем", каза той, цитиран от телевизия Sova.

Припомняме обаче, че посланикът на ЕС в Грузия Павел Герчински обяви пред репортери, че ЕС прекратява срещите си с представители на управляващата партия "Грузинска мечта" заради нейната антизападна реторика.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Нидерландия бойкотира "Евровизия" заради липса на неутралност
Дата: 24/08, 11:47

Жена на плажа във Варна: Днес този младеж, спасителят с червените бански, спаси най-малко 10 човека от удавяне
Дата: 24/08, 11:44

Турист изчезна при плаване с яхта между Сицилия и Гърция
Дата: 24/08, 11:38

Жена е в болница след челен удар с влекач, чийто шофьор изгубил контрол над него край Варна
Дата: 24/08, 11:32

Нивото на Дунав при Лом се покачва със сантиметър, но остава ниско
Дата: 24/08, 11:24

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия