Идва промяна: Снимаме с телефон касовите бележки в хипермаркетите


29/10/2024, 21:38

Пиксабей

Касовите бележки и другите данъчни документи, издадени на хартия, да могат да бъдат съхранявани като дигитални копия на оригинала, предлагат няколко бизнес организации по повод предложените от Министерство на финансите промени в Закона за ДДС, предаде Труд.

Ако промяната бъде приета, гражданите например ще могат да пазят снимка от касовата бележка на мобилния си телефон, при покупка на стоки с дълъг гаранционен срок.

Според действащите сега закони всяка фирма е длъжна да съхранява данъчните документи, издадени от нея, както и всички получени данъчни документи, в оригиналния им вид. Това създава затруднения, както за по-големите фирми, така и за по-малките. По-големият оборот генерира по-голям брой хартиени документи, за съхранението на които е необходим и по-голям ресурс като обезопасени помещения, необходимост от пренасянето им от едно място на друго и др. Подобни разходи за по-малките фирми значително натоварват и техния бюджет.

При дълго съхраняване на хартиени касови бележки мастилото избледнява и става невъзможно да бъдат прочетени. Съхранението на хартиени оригинали води до по-висок риск от унищожаване, например при пожар или наводнение.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Жена на плажа във Варна: Днес този младеж, спасителят с червените бански, спаси най-малко 10 човека от удавяне
Дата: 24/08, 11:44

Турист изчезна при плаване с яхта между Сицилия и Гърция
Дата: 24/08, 11:38

Жена е в болница след челен удар с влекач, чийто шофьор изгубил контрол над него край Варна
Дата: 24/08, 11:32

Нивото на Дунав при Лом се покачва със сантиметър, но остава ниско
Дата: 24/08, 11:24

Тема номер 1 бе изтеглена на държавния зрелостен изпит по професия
Дата: 24/08, 11:14

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия