снимка: ОДМВР-Велико Търново
Младежи закупили онлайн реквизитни банкноти в евро и опитали да пазаруват с тях, съобщиха от полицията във Велико Търново.
От там уточняват, че случаят е от 8 януари. В хода на разследването е изяснено, че младежи са си закупили евро чрез интернет обява за продажба на реквизитни банкноти в евро, долари и турски лири и решили да пробват да платят в търговската мрежа с тях и да проверят дали ще бъдат разпознати. Първоначално търговецът не се усъмнил, но в последствие разпознал неистинските банкноти и сигнализирал полицейските служители.
Реквизитните банкноти ясно се отличават, както по самата хартия, така и по липсата на водни знаци и защитна лента и най-вече по надписа Prop copy. Младежите са установени.
По случая е образувана преписка, която ще бъде докладвана в прокуратурата, предаде "Дарик".
От ОДМВР – В. Търново предупреждават гражданите да бъдат внимателни, да оглеждат банкнотите, които получават, особено при пазаруване от частни или съмнителни лица.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
САЩ ще прекъснат всякаква търговия с Испания
Дата: 03/03, 20:15
Карбовски пусна снимка на "последния руснак, участник в руско-турската война", който обаче е роден през 1879 г.
Дата: 03/03, 20:07
С тържествена заря-проверка в София беше отбелязана 148-ата годишнина от Освобождението на България
Дата: 03/03, 20:001 Коментар
56-годишен мъж е с опасност за живота след катастрофа край Стара Загора
Дата: 03/03, 19:50
Лавров: Русия няма да наложи санкции на САЩ заради нападението над Иран
Дата: 03/03, 19:45