Споразумение за шест месеца условна присъда с три години изпитателен срок сключи бащата, склонил непълнолетния си син да управлява автомобил след употреба на алкохол в Пловдив. Това съобщиха от пресцентъра на Районния съд.
Двамата се прибирали около 2 часа през нощта от сватбено тържество. Понеже бащата бил в нетрезво състояние, склонил момчето да управлява колата му на път към вкъщи. 16-годишното момче също било употребило алкохол, но се съгласило да шофира.
Докато се движели по бул. "Марица“ в Пловдив, патрулка подала светлинен и звуков сигнал за спиране. Непълнолетният водач не се подчинил и продължил да шофира. През цялото време зад него се намирал полицейския автомобил.
Установено е, че по време на движението 16-годишният неправоспособен водач развил скорост до около 170 км/ч., като на няколко места не спрял и преминал на червен светофар. Лекият автомобил бил спрян на ул. "Х.Г. Павлов“ и водачът слязъл от него. Там 16-годишният шофьор бил тестван за алкохол, като било отчетено наличие на 1,07 промила в кръвта му, предаде БТА.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Турция издаде заповед за арест на Нетаняху
Дата: 21/08, 16:38
39 градуса на сянка измерени в Русе
Дата: 21/08, 16:341 Коментар
Обвиненият за убийството в Съединение: Не искам на свобода, искам да си почина в ареста
Дата: 21/08, 16:291 Коментар
Пожар до жп линията край Вълчи дол
Дата: 21/08, 16:24
Пътнически автобус спука гума на магистрала "Тракия"
Дата: 21/08, 16:233 Коментара