Снимка: Булфото
Съдът уважи искането на прокуратурата и взе най-тежката мярка за процесуална принуда по отношение на 62-годишен мъж, спрямо когото е предявено обвинение за държане на акцизни стоки без бандерол. На 16 януари тази година в управляван от него лек автомобил на автомагистрала „Хемус“ в посока Варна са открити голямо количество цигари от две различни марки, без да е налице изискуемия акцизен бандерол върху потребителската опаковка.
Деянието се явява немаловажен случай, доколкото общата стойност на установеното количество цигари възлиза на над 11 500 евро, с дължим акциз над 6800 евро, съобщават от ВРС.
От анализа на събраните материали по делото, макар и разследването да е в твърде ранен етап, според съда може да се направи обосновано предположение за авторство на деянието. За Районен съд - Варна е налице и втората предвидена от закона предпоставка - опасност от укриване или извършване на престъпление.
Въпреки че обвиняемият има постоянен адрес и е реабилитиран за извършени идентични деяния в миналото, според съда съществува висока обществена опасност както на конкретното деяние, така и на дееца. Спрямо него има данни за водено друго досъдебно производство за идентично престъпление през миналата година. Районен съд - Варна прецени, че са изпълнени законовите изисквания за определяне на най-тежката мярка за неотклонение.
Обжалването на определението по мярката е в 3-дневен срок, като в случай на жалба делото бе насрочено пред ВОС за 23 януари от 11 ч.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Empower by PanzerGlass: Силата на надеждното зареждане и пълната защита
Дата: 03/03, 09:40
Мая Миланова: Паметникът "Шипка" се руши
Дата: 03/03, 09:31
Костадинов: Ще се освободим и от робството на мафията
Дата: 03/03, 09:20
Гюров: Свободата понякога е неудобен избор
Дата: 03/03, 09:11
Био ферма "Стара Планина" предлага 100% пресни домашни яйца от кокошки, свободно отглеждани на открито
Дата: 03/03, 09:00