Експерт обясни по БТВ какво ще стане с българския Фейсбук


Дата: 08/01, 20:38

кадър bTV

редактор Веселин Златков

Компанията „Мета” се опитват да са бунтари срещу закона в ЕС, това каза в интервю по bTV експертът по киберсигурност Любомир Тулев. Той обясни, че след като Фейсбук вече няма да разчита на проверка на фактите, това няма да се отрази само на САЩ, а и на всички потребители. Затова ЕС може да наложи много сериозни санкции в изпълнение на закона, който защитава европейските граждани от дезинформация в социалните мрежи.

Според Тулев, след отстраняването на фактчекърите, Фейсбук ще се върне към старата си схема, в която постовете се проверяват от алгоритми и ако има нарушения на правилата, се изпращат към местни модератори.

Експертът подчерта, че без проверка на фактите, политически кампании могат да организират свалянето на пост на опонента, просто ако организират масово подаване на рапорти.

В България Фейсбук се модерира от частна компания, която има договор с „Мета”, каза Любомир Тулев.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Бащата на Сияна: Каня Карапетков на детектор на лъжата. Ако го премине успешно ще му се извиня пред цяла България
Дата: 20/02, 22:20

Служебният вицепремиер Андрей Янкулов: Този акт ще доведе до сериозни последици в правосъдната система
Дата: 20/02, 22:101 Коментар

Огромна скална маса блокира пътя Самоков-София
Дата: 20/02, 21:59

Екскурзоводи разработиха карти с два маршрута за хора с увреждания във Варна
Дата: 20/02, 21:53

Слави Трифонов за поисканите оставки в МВР: Ако всичко това е вярно, това е чудовищен скандал!
Дата: 20/02, 21:473 Коментара

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия