Снимка: Пиксабей
Иранската делегация напусна мястото на преговорите със САЩ в швейцарския курортен комплекс Бюргенщок тази вечер заради публикация на американския президент Доналд Тръмп в социалната му платформа "Трут соушъл", която Техеран окачестви като "обидна", предаде иранската новинарска агенция ИРНА, цитирана и от Франс прес.
"Делегацията на Ислямска република Иран напусна сградата, където се провеждаха преговорите“, пише ИРНА, добавяйки, че преговорите с посредничеството на Пакистан и Катар, "са влезли в трудна фаза след 80 минути дискусии и прекъсване след публикуването на обидно съобщение от президента на Съединените щати“.
Тръмп заплаши да възобнови ударите срещу Иран, ако страната не спре съюзниците си от ливанското шиитско движение "Хизбула", които "създават проблеми“ в Ливан.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Иран и САЩ се договориха за "пътна карта" към мирно споразумение
Дата: 22/06, 08:06
След два дни издирване: Куче насочило спасителите към тялото на изчезналата в Пирин туристка
Дата: 22/06, 07:56
Нова топлинна вълна залива Европа с рекордни температури за юни
Дата: 22/06, 07:50
Мъж загина при пожар в къщата си край Бургас
Дата: 22/06, 07:41
Египет обърна Нова Зеландия с три гола за едно полувреме и се класира за 1/16-финалите на Световното по футбол
Дата: 22/06, 07:37