кадри БНТ
редактор Веселин Златков
Проблемът с боклука, който се изсипва на ул. „Девня” във Варна от ромската махала Максуда във Варна, стигна до националния ефир. В специално включване БНТ разказа за замърсяването, което продължава дълги години и особено неприятно, защото е на един от входовете на туристическия град.

В репортажа граждани коментираха, че всички блокове в района има камери и може да се установи кой си хвърля боклука край пътя. Районният кмет на „Одесос” Янислава Шопова обаче обясни, че проблемът не е толкова прост за решаване.
Тя каза, че общинските еколози всекидневно правят проверки. Ако открият нарушение обаче, те не могат да направят нищо, ако с тях няма служители на полицията, защото само те имат право да установяват самоличност.

Кардиналното решение е гражданите да започнат да изхвърлят отпадъците в контейнерите, заяви Шопова. Тя призова жителите на Максуда да положат усилие, защото съдовете за събиране на смет са достатъчно, но боклукът се търкаля около тях.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Майката на Ники Златков: Миналата година всички бяха там, а днес светлината си отиде от този свят
Дата: 01/03, 14:55
Времето през март: Температури от минус 7 до 26 градуса
Дата: 01/03, 14:53
Околийски: Проверката на обществените поръчки, които будят съмнение, още не е приключила
Дата: 01/03, 14:46
Алиреза Арафи е определен за временен върховен лидер на Иран
Дата: 01/03, 14:41
Био ферма "Стара Планина" предлага 100% пресни домашни яйца от кокошки, свободно отглеждани на открито
Дата: 01/03, 14:40