Кадър Метео Балканс, И. Янев
Силна буря и градушка нанесоха сериозни щети в района на Мъглиж, след като мълния подпали и изпепели къща. Инцидентът е станал малко след преминаването на мощна гръмотевична буря, съпроводена с интензивна градушка и проливен дъжд, предаде Метео Балканс.
По първоначална информация огънят е избухнал след удар от мълния, като пламъците бързо обхванали сградата. На място са изпратени екипи на пожарната, които са се борили с огъня в продължение на часове. За щастие няма данни за пострадали хора.
Лошото време е причинило щети и в други части на региона, а местните жители съобщават за унищожена реколта, наводнени дворове и прекъсвания на електрозахранването. Очаква се компетентните институции да направят оглед и оценка на нанесените щети.
Синоптиците предупреждават, че през следващите дни остава повишен рискът от силни бури, градушки и гръмотевични явления в различни части на страната.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Борисов: Предупреден съм от "Хизбула" и ГРУ
Дата: 22/05, 12:011 Коментар
ЕРП-Север призовава за повишено внимание заради очаквани бури
Дата: 22/05, 11:59
Прокуратурата протестира присъдата срещу Пепи Еврото и възложи издирването му по друго дело за изнудване
Дата: 22/05, 11:55
Апелативният съд отново отмени прекратяването на разследването за замърсяването на Варненското езеро
Дата: 22/05, 11:522 Коментара
Кметът на Ню Йорк обеща магазини за хората
Дата: 22/05, 11:431 Коментар