Пиксабей
Съветът на ЕС одобри изплащането на 3,5 млрд. евро за Украйна от невъзвръщаеми преки плащания и заеми по механизма за страната.
Основната му цел е да подкрепи макро-финансовата стабилност и устойчивост на Украйна, както и нейната реконструкция и модернизация, предаде БНР.
С това трето плащане страната получава близо 20 млрд. евро от механизма след влизането му в сила преди година, като той позволява до 50 милиарда евро стабилно финансиране за страната в периода от 2024 до 2027 г.
Според страните членки, Украйна е изпълнила 13 изисквания, сред които прокарването на реформи за използването на възобновяема енергия, повишаването на независимостта на енергийния регулатор, опростяване на трансграничните процедури онлайн по стандартите на ЕС, приемане на стратегия за земеделието и развитието на селските райони и продължаване на работата по набелязване на стратегическите и критични суровини.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Костадинов: Трябва да имаме близки отношения с администрацията на Тръмп, но не и от този кабинет
Дата: 23/01, 12:14
Ниските температури са причина за падналите отломки от къщата на Иван Драсов във Варна
Дата: 23/01, 12:07
Иван Иванов показа шампионски дух и продължава напред в Испания
Дата: 23/01, 12:00
The Times: Вашингтон се готви за смяна на режима в Куба
Дата: 23/01, 12:00
Тежък спор между Алгафари и Стоян Михалев в ефир: Ние в САЩ ли сме или в ЕС?
Дата: 23/01, 11:54