Пиксабей
Министерството на финансите търси варианти, по които да отпусне по 100 лв. коледна добавка към пенсиите. Това съобщи служебният премиер Димитър Главчев в началото на днешното заседание на кабинета.
Ще внесем бюджет с параметри 3% дефицит, няма да се увеличават данъчните ставки, предвидено е увеличението на заплатите така, както е обещано за МО и МВР. За пенсиите също ще продължи да се изплаща covid добавката, ще продължат да се вдигат и по швейцарското правило. Министерството на финансите търси начин да се даде коледна добавка от 100 лв към пенсиите, но още нямаме такава новина, каза той, цитира 24 часа.
В момента, в който видим, че е застрашена рамката на този бюджет, ще предприемем действия по оттеглянето му. Отново призоваваме Народното събрание да започне работа, посочи премиерът.
За реклама в "Петел" на цена от 60 лева без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
"Върнал се е да спасява хората": Певец от "ДНК" е загинал в пожара в Кочани
Дата: 17/03, 09:56
Финансисти за държавните магазини: Пълна глупост! Като да бръкнеш в контакта, за да се накъдриш
Дата: 17/03, 09:53
Невролог: Децата растат, докато спят, а възрастните се лекуват
Дата: 17/03, 09:521 Коментар
Районите без вода днес във Варна
Дата: 17/03, 09:51
Тримата пациенти, настанени във ВМА-Варна, са в реанимация
Дата: 17/03, 09:451 Коментар