Снимка: Булфото
Министърът на транспорта и съобщенията Красимира Стоянова предложи на премиера Димитър Главчев да бъде освободен незабавно заместник-министърът на транспорта и съобщенията с ресор железопътен транспорт Бисер Минчев заради днешния трагичен инцидент. За това съобщиха от пресцентъра на министерството.
Също така са поискани оставките на генералния директор на НК „Железопътна инфраструктура“ Стоян Стоянов и управителя на „БДЖ-Товарни превози“ ЕАД Християн Кръстев.
Двата товарни влака, сблъскали се днес между гарите Световрачене и Кремиковци, са на „БДЖ-Товарни превози“ и на частния превозвач „ПИМК“, съобщиха за БТА от пресцентъра на Национална компания „Железопътна инфраструктура“ (НКЖИ).
Оттам уточниха, че влакът на частния превозвач е бил с контейнеров товар, а влакът на БДЖ е превозвал скрап за Сърбия.
От НКЖИ посочиха, че на този етап все още се изследват причините, довели до инцидента.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Пожар в комплекса "Фанагория" в Аспарухов парк, изгоряха 7 кончета
Дата: 20/01, 08:131 Коментар
Руски удари с дронове и ракети спряха водата и електричеството в Киев
Дата: 20/01, 08:051 Коментар
"Като да запрягаш коза в каруца": Ким Чен-ун уволни вицепремиера си заради некомпетентност
Дата: 20/01, 07:53
Проф. Рачев: Леденото време е към края си, но идат поледици
Дата: 20/01, 07:51
30 години след първата копка пускат граничният пункт "Рудозем - Ксанти"
Дата: 20/01, 07:401 Коментар