снимка: Булфото
Тези болести покосяват повече от 60 милиона души само в Европа и САЩ
29 февруари е обявен за Международен ден на редките болести. Навсякъде по света пациентски организации и техните партньори ще обединят усилия за насърчаване на осведомеността за редки болести, както и за проблемите на милионите хора засегнати от тях.
Инициативата на Европейската организация на пациентите с редките болести (EURORDIS) набира все повече последователи по всички краища на света
Тези болести покосяват повече от 60 милиона души само в Европа и САЩ. Въпреки големия им общ брой, пациентите с редки заболявания са „сираци” на здравната система, често с отказана точна диагноза, лечение и парични помощи за изследвания. В страните членки на Европейския съюз едно заболяване е определено като рядко, когато то засяга по-малко от 1 на 2000 граждани. Около 80% от редките болести имат генетичен произход. До днес са познати повече от 7 000 видове заболявания.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Био ферма "Стара Планина" предлага 100% пресни домашни яйца от кокошки, свободно отглеждани на открито
Дата: 01/03, 21:00
Арсенал подчини Челси
Дата: 01/03, 20:55
Трифонов: Излъчвахме „Хъшове“ от мазе, цялата власт, начело с Иван Костов, беше срещу нас. Сега е почти същото
Дата: 01/03, 20:33
Игнатов: 98% от училищата забраниха използването на мобилни телефони
Дата: 01/03, 20:31
Филип Димитров: Режимът в Иран цели физическо унищожение на съседи
Дата: 01/03, 20:171 Коментар