кадър: Bulgaria ON AIR
Не се притеснявам от изхода на делото срещу мен. Това каза в предаването "Опорни хора" депутатът от ПП-ДБ Божидар Божанов относно досъдебното производство срещу него за престъпление по служба.
"Именно затова още в първия възможен ден се отказах от имунитета си и се надявам това дело да влезе в съда максимално бързо, тъй като няма от какво да се притеснявам. Няма никакво престъпление, което да съм извършил... Всъщност това е делото на Кирил Петков - той също се отказа от имунитета си, също няма никакви притеснения, така че пореден случай, в който прокуратурата използва обвинителната си функция за пропагандни цели, за да се каже - "Ето го тоя. И той е корумпиран, и той е обвиняем", добави депутатът в фира на Bulgaria ON AIR.
Божанов коментира и скандалите в МВР, свързани с твърдения, че ръководители забраняват на подчинени да проверяват складове за акцизни стоки, и за видеа, които намекват за унищожаване на полицейски преписки. Той настоя класифицираната информация да бъде разсекретна и предоставена на Народното събрание.
"Нашата роля е да опитаме да решим системния проблем, а не един прокурор ходил ли е някъде, срещал ли се е с някого. Как да оправим системата, така че такива неща или да не се случват, или да бъдат по максимално ниските етажи, не да си назначаваме европейски прокурор, главен прокурор, зам.-главен прокурор", категоричен бе Божанов.
За реклама в "Петел" на цена от 60 лева без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Задържаха жена, ударила с чаша по главата мъжа, с когото живее в Перник
Дата: 11/04, 13:221 Коментар
Трима мъже са обгазени при пожара в Долни Лозен. Кадри от мястото
Дата: 11/04, 13:13
Иван и Андрей пред Ники Кънчев: Не вярвахме, че това е възможно
Дата: 11/04, 13:05
Станка Златева: Магомед да научи български, както аз научих руски в Русия
Дата: 11/04, 12:57
Чужденци изкупуват на едро български имоти с евро
Дата: 11/04, 12:52