снимка: МТС
Информационна кампания за правата на пътниците при пътуване с въздушен транспорт започва Главна дирекция „Гражданска въздухоплавателна администрация“ (ГД ГВА), в сътрудничество с Европейския потребителски център България (ЕПЦ България), съобщиха от Министерство на транспорта и съобщенията.
Основна цел на кампанията е да се повиши осведомеността на пътниците относно техните права при пътуване с въздушен транспорт и да се предостави подробна информация на място в случай на закъснения, отмяна на полети, отказан достъп до борда, изгубен багаж и други често срещани проблеми.
По време на кампанията са планирани две събития, като първото ще се проведе на 08 ноември 2024 г. от 11.30 часа в зоната пред Народен театър „Иван Вазов“, а второто ще се състои на 29 ноември 2024 г. от 10.00 до 12.00 часа на летище София – Терминал 2, зона „Заминаващи“.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Спортът по телевизията в понеделник 24 август
Дата: 24/08, 05:00
Хороскоп за понеделник: Овен - баланс; Близнаци - интересни новини; Дева - приоритети; Козирог - разговори; Риби - изслушване
Дата: 24/08, 04:30
На 24 август 1891 г. Томас Едисон патентова кинокамерата
Дата: 24/08, 04:00
Рожден ден има Паоло Куелю
Дата: 24/08, 03:00