Булфото, илюстративна
"Величие" внесе жалба в КС за касиране на изборите, проведени на 27 октомври. Под тяхното искане са се подписали 58 народни представители - от ПП-ДБ, ИТН, "Алианса за права и свободи" и депутатите около Корнелия Нинова.
От партията са събрали доказателства от 6400 секции в страната и чужбина за изборни нарушения. Разработен е симулационен алгоритъм, който проследява как се осъществява кражбата на гласове от машинния вот, обясни Красимира Катинчарова, действащ депутат от 50-ото НС. Разкритията ще бъдат представени с помощта на демонстрация по време на пресконференция следващата седмица, каза още тя, предаде Радио Варна.
Целта е и международни наблюдатели да видят какво се извършва в България, посочи Катинчарова.
Правим го - не, за да се намърдаме в парламента, за нас тази борба е принципна, посочи депутатът. По думите й на 27 октомври е извършена гавра с демокрацията и с демократичните права на българския данъкоплатец.
Не може няколко души да са си купили държава, а един от тях и парламента, подчерта тя.
Три партии се възползваха и подобриха изборния си резултат - ГЕРБ, "Възраждане" и ДПС - Ново начало, каза тя и допълни, че по тяхна информация в 419 секции във Варна в последния момент и въпреки изричната инструкция от ЦИК , целите състави на СИК са бил подменени.
Ние имаме един нелегитимно избран парламент, който не може да произведе нищо законно. Не може да избере законно правителство. Това е взрив на демокрацията и на обществените отношения, категорична е Катинчарова.
Тя разкри, че подготвят протест на 11 ноември в триъгълника на властта, за да изразят възмущението си.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Много българи празнуват имен ден днес
Дата: 09/05, 07:47
Иран: Сраженията в Ормузкия проток са утихнали
Дата: 09/05, 07:44
Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 09/05, 07:40
БЧК-Варна с предложение: Доброволните кръводарители да бъдат освобождавани от здравни вноски
Дата: 09/05, 07:35
Тръмп: Искам по-дълго примирие във войната между Русия и Украйна
Дата: 09/05, 07:26