Кадър Ютуб
Милиони хора в Куба останаха без електричество и вчера за втори пореден ден, тъй като електропреносната ѝ мрежа е остаряла и често се срива, информира ДПА, цитирана от БТА.
В цялата страна са възстановени около 970 мегавата, което е по-малко от една трета от обичайното потребление на електроенергия в пиковите часове, съобщи държавният доставчик на електроенергия UNE.
Прекъсването на електрозахранването беше причинено от повреда в подстанция в петък вечерта. Това е четвъртото прекъсване на електрозахранването в цялата страна за последните пет месеца на острова, който има около 10 милиона жители.
Хората зареждат мобилните си телефони на улицата, ако успеят да намерят контакт с електричество, и търсят лед, за да не се разваля храната, съобщава новинарският портал "Каторсе и Медио".
Прекъсванията на електрозахранването са част от ежедневието, тъй като голяма част от застаряващата инфраструктура на острова е в лошо състояние. В резултат на това електроцентралите често се повреждат и се налага да бъдат ремонтирани набързо.
Правителството обвинява за кризата 60-годишното търговско ембарго на САЩ, което затруднява доставките на петрол от чужбина.
Без вода днес във Варна и региона
Дата: 18/01, 12:54
Варненският храм "Св. Атанасий" отбелязва празника си
Дата: 18/01, 12:50
Николай Младенов за номинацията като Върховен представител за Газа: За мен е чест!
Дата: 18/01, 12:35
Проходими при зимни условия са републиканските пътища в област Добрич
Дата: 18/01, 12:25