Кадър Youtube
Главният прокурор на Венецуела обвини днес Съединените щати в тероризъм след ареста на президента Николас Мадуро и съпругата му Силия Флорес, предаде ДПА.
"Военната операция без обявяване на война или резолюция на Съвета за сигурност на ООН представлява незаконен акт на въоръжена агресия с терористичен характер", заяви Тарек Уилям Сааб. Той добави, че арестите са равносилни на отвличане, допълва БНТ.
Елитно американско подразделение задържа Мадуро в Каракас през уикенда и го откара в САЩ, където той бе изправен пред съд в Ню Йорк вчера по обвинения в участие в конспирация за трафик на кокаин.
Сааб призова съдията в Ню Йорк да си направи отвод от делото, тъй като "не е компетентен да съди държавен глава". Той също поиска незабавното освобождаване на Мадуро.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Спортът по телевизията в сряда 4 март
Дата: 04/03, 05:00
Хороскоп за сряда: Овен - смели решения, Телец - силна интуиция, Лъв - пари, Стрелец - романтика, Козирог - дисциплина
Дата: 04/03, 04:20
На 4 март 870 г. Българската православна църква е призната за независима
Дата: 04/03, 04:00
По-висока прецизност и по-добри резултати с роботизирана хирургия в Acibadem
Дата: 04/03, 03:50
Изследвания за диабет, щитовидна жлеза и автоимунитет в лаборатория „ЛИНА“
Дата: 04/03, 03:40