Пиксабей
Американските въоръжени сили нанесоха вчера удари по девет цели, свързани с подкрепяни от Иран групировки в Сирия, в отговор на нападенията срещу войските на САЩ в страната, съобщи Пентагонът, цитиран от Франс прес, предаде БТА.
„Тези удари ще намалят способността на подкрепяните от Иран групировки да планират и извършват нападения срещу силите на САЩ и коалицията“, заяви Пентагонът, визирайки международната коалиция срещу джихадистката групировка „Ислямска държава“ (ИД), разположена в Сирия.
Пентагонът не уточнява кои групировки са били обект на нападение, нито съобщава за жертви.
Според Сирийския център за правата на човека обаче при ударите са убити четирима членове на групировки, свързани с Иран.
САЩ са разположили около 2 500 военнослужещи в Ирак и 900 в Сирия като част от международна коалиция, създадена през 2014 г. за борба с джихадистите от ИД, които бяха взели под контрол обширни територии в Сирия и Ирак, преди да бъдат разгромени през 2019 г.
Джихадистките клетки обаче продължават да са активни, особено в селските и отдалечените райони извън големите градове, посочва АФП.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Водолази извадиха велосипед, тротинетка и пейка от дъното край Морската гара във Варна
Дата: 09/05, 12:50
Словашкият премиер пристигна в Кремъл за честванията на 9 май
Дата: 09/05, 12:30
Скъпи самолетни билети, отменени полети и затруднения по летищата в Европа
Дата: 09/05, 12:21
ФИФА: Ще има три церемонии по откриване на Световното първенство по футбол
Дата: 09/05, 12:10