Кадър гугъл мапс
По указания от МРРБ, „Българският ВиК Холдинг“ ЕАД е разпоредил на ВиК дружествата извършване на проверки за незаконни присъединявания към водопреносната мрежа. Причината е, че големите водозагуби в страната са не само заради състоянието на мрежата, а и заради нерегламентираното ползване.
С екипа ми сме категорични, че трябва да се сложи край на кражбата на вода. Това заяви министърът на регионалното развитие и благоустройството инж. Виолета Коритарова по време на изслушване в Народното събрание за проблемите с безводието в страната и мерките, предприети от правителството за преодоляване на водната криза в краткосрочен и дългосрочен план.
Министър Коритарова съобщи още, че с цел намаляване на физическите и търговските загуби по водопреносната мрежа, както и за точното им измерване, ВиК дружествата работят активно за монтиране на водомери и разходомери на водоизточниците и на вход на населените места с цел по-точното и обективно измерване на подаденото количество вода, съобщават от Министерството на регионалното развитие и благоустройството.
Операторите извършват делене и зониране на населените места за по-коректно отчитане на водата на вход и/или изход на съответната зона. Всяко дружество изпълнява и програма за активен контрол на течовете, в която се предвижда планово обследване на водопроводите, с цел екипите да локализират проблемните участъци и необходимостта от тяхната реконструкция.
За реклама в "Петел" на цена от 60 лева без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Дизайн на етикети - Печат на етикети
Дата: 17/03, 03:20
На 17 март е роден Кърт Ръсел
Дата: 17/03, 03:00
Тръмп спря "Гласът на Америка" за пръв път от 1942 година
Дата: 17/03, 02:001 Коментар
Новооткрит 3D колаген задвижва ставите
Дата: 17/03, 02:00
Детето чудо в женския тенис пренаписа историята
Дата: 17/03, 01:30