снимка Булфото
Висшият съдебен съвет (ВСС) прекрати за втори път процедурата за избор на председател на Върховния административен съд (ВАС).
Днес бе четвъртото, последно, заседание на пленума на ВСС при инициирания повторен опит да бъде избран ръководител на институцията и кандидатури отново не бяха издигнати.
При първия опит процедурата също се провали, защото отново четири поредни седмици не бе издигната нито една кандидатура.
В момента начело на съда е досегашният председател на ВАС Георги Чолаков. Той беше определен за изпълняващ функциите председател, считано от 22 ноември (когато изтече мандатът му), до избора на нов административен ръководител.
Чолаков бе избран за и. ф. председател с подкрепата на осем от членовете на колегията, а двама гласуваха против. По време на дебата стана известно, че почти всички съдии от ВАС са дали съгласие той да продължи да ръководи съда до приключване на процедурата по избор. По темата нямаше изказвания.
Преди заседанието председателят на сдружение “Боец” Георги Георгиев връчи на някои членове сигнал, в който се твърди, че са извършени престъпления от и.ф.главен прокурор Борислав Сарафов.
По време на заседанието стана ясно, че данните ще бъдат разгледани от етичната комисия на прокурорската колегия и изпратени на разследващия специален прокурор Даниела Талева, пише БТА.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Синоптикът Янков: Ще натрупат от 3 до 5 см сняг
Дата: 22/01, 14:14
Пеевски разходи млади симпатизанти в НС, похвали се и с Музея на сглобката
Дата: 22/01, 14:13
100 хиляди лева стават 100 хиляди евро в "Стани богат"
Дата: 22/01, 13:58
Отиде си виолончелистът Иван Лалев
Дата: 22/01, 13:48