Редактор: Недко Петров
Стопкадри Нова нюз
Експерт по пътна безопасност засипа с тежки критики родните шофьори. Диана Русинова обясни защо се стига до чести катастрофи в зимни условия. Тя смята, че една от причините, е, че нашите водачи на автомобили са разглезени.
Според Русинова въпросът опира до това доколко тръгваме с подготвени автомобили за зимните условия. Експертът припомни, че има хора, които все още не са сменили летните гуми със зимни, и други хора, които дори и да си ги сменили, карат с много стари гуми и неподготвени автомобили.
Когато казвам неподготвени, имам предвид необслужени, дори става дума и за нещо елементарното, за чистачките, заяви в "Социална мрежа" тя.
Когато е по-студено рано сутрин, като се тръгва, е нормално да има заледявания и замръзнания. Навсякъде колегите, предполагам правят всичко възможното да обработват пътищата, добави Диана.
В условията на снеговалеж обаче няма как с магическа пръчка този сняг да изчезне. Дори в повечето държави е нормално да се изчака да спре снеговалежа и тогава да започва да се чисти. Ние тук сме малко разглезени и в това отношение очакваме непрекъснато да има снегорини, каза още Русинова.
Най-важното е обаче, че тръгват с абсолютно неподготвени автомобили, защото очакват че някой им е длъжен да им почисти пътя. Това е големият проблем и трябва всички да го разберат, че в условията на лоши метеорологични условия нямаме магическа пръчка, с която веднага да се почисти пътя от снега, заяви по Нова нюз Диана Русинова.
За реклама в "Петел" на цена от 60 лева без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Пожарната: Проверяват се редовно всички регистрирани дискотеки у нас
Дата: 17/03, 14:24
Стаси Цалова изтръпна, откриха ѝ здравословен проблем в ефир
Дата: 17/03, 14:22
Мъж скочи в движение от кола, с опасност за живота е
Дата: 17/03, 14:13
Експерт: Радев и ПП-ДБ заедно ще водят битката срещу Борисов
Дата: 17/03, 14:04
Протест за 9% ДДС: Заведения и барове ще гасят тока за 9 минути всяка вечер
Дата: 17/03, 13:482 Коментара