снимка: pexels.com
Облачността ще бъде предимно значителна, но висока. През деня вятърът от юг-югозапад ще се усили и ще бъде умерен и силен, северно от планините - до бурен. Ще бъде много по-топло от обичайното за средата на март с минимални температури в повечето райони между 6° и 15° и максимални - между 25° и 30°. В София минималната температура ще бъде 11°, максималната - около 26°.
По Черноморието ще има разкъсана висока облачност. Ще духа умерен и силен юг-югозападен вятър. Максималните температури ще бъдат от 17°-18° по северното крайбрежие до 26° по южното. Температурата на морската вода е 8°-9°. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала, допълва БНТ.
В планините ще бъде със значителна висока облачност. Ще духа силен и бурен югозападен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 19°, на 2000 метра - около 11°.
В неделя ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност, ще има краткотрайни валежи, придружени от гръмотевици. Вятърът ще отслабне, ще се ориентира от северозапад и с него ще започне да прониква по-студен въздух. Температурите все още ще са по-високи от обичайните за средата на март, минималните - между 10° и 15°, а максималните - между 20° и 25°.
В началото на новата седмица застудяването ще продължи. Ще бъде облачно, с валежи, в понеделник - от дъжд и повече по количество в Югоизточна България, а във вторник - от сняг и главно в западната половина от страната. Температурите ще се понижат значително, във вторник минималните ще са между минус 2° и 3°, а максималните - между 2° и 7°.
В сряда ще остане ветровито. В източните райони ще се задържи облачно с превалявания от сняг, дъжд и сняг. В останалата част от страната вече ще е без валежи, а облачността ще се разкъсва и ще намалява.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Питат кмета на Варна за разчистване на общински терен на "Почивка": За кого ще бъде този паркинг?
Дата: 31/01, 09:05
Във ВМА - Варна приеха трима души, пострадали от пожари
Дата: 31/01, 09:00
Ружа Райчева: Бойко Василев не избегна нито един неудобен въпрос към Радев
Дата: 31/01, 08:51
Варненската полиция: Продължава издирването на Диян Иванов, заподозрян за убийство
Дата: 31/01, 08:50
Ремонт на Аспаруховия мост се очаква най-рано през пролетта на 2027 година
Дата: 31/01, 08:402 Коментара