Въвеждат промени в сметките за всички собственици на жилища в блока


Дата: 16/03, 21:43

Пиксабей

Най-справедливо е компонентът „сградна инсталация“ в сметките за парно да е 30%. Това обяви в интервю за предаването „Защо, господин министър“ по bTV министърът на енергетиката Жечо Станков. Предложението на министерството е пуснато за обществено обсъждан и е във връзка с отменената от Върховният административен съд (ВАС) съществуващата формула за изчисляване на топлинна енергия в етажната собственост, пише Актуално.

„Решихме да подходим прагматично. Сега можеше да се избира между 20% и 40% за сградна инсталация, затова се спряхме на средния вариант – 30%. Това беше консултирано и с Асоциацията на топлофикационните дружества. Този процент гарантира, че няма да има несправедливо разпределение на сметките“, заяви министърът. Компонентът „сградна инсталация“ не засяга еднофамилните сгради и тези, които са с новите инсталации с вертикални щрангове.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Пожар изпепели четири етажа на жилищен блок в София
Дата: 22/02, 17:48

НАСА отново отложи мисията до Луната
Дата: 22/02, 17:431 Коментар

Двама петокласници пострадаха след употреба на никотинови паучове в столично училище
Дата: 22/02, 17:30

Застреляха мъж, опитал да проникне в резиденцията на Тръмп
Дата: 22/02, 17:07

Мъж от Сливен е открит прострелян в дома си
Дата: 22/02, 16:591 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия