Снимка Булфото
21-годишен мъж бе признат за виновен в това, че на 5 януари миналата година, противозаконно присвоил велосипеда на свой приятел, който владеел.
Чуждото колело било предоставено на подсъдимия от негов приятел с идеята да го покара по улиците на Варна и изпробва за около половин час. Вместо да върне велосипеда, на стойност около 1040 лева, подсъдимият младеж решил да се разпореди с него като със собствена вещ. Още същата вечер той го продал срещу 90 лева на свой познат, а впоследствие велосипеда бил отново препродаден на неустановено лице и повече не бил открит.
21-годишният младеж е неосъждан. За извършеното обсебване, Районен съд - Варна наложи на подсъдимия наказание от 4 месеца лишаване от свобода, чието изтърпяване се отлага с изпитателен срок от 3 години. Той бе осъден да заплати направени по делото разноски за около 70 евро.
Присъдата подлежи на обжалване в 15-дневен срок.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Вторите в света размазаха Украйна с 3 на 1
Дата: 21/05, 10:22
Почина жената, нарисувала емблематичните опаковки на "Зрънчо" и "Кума Лиса"
Дата: 21/05, 10:22
Израелски министър унижи задържани активисти от флотилията за Газа: Ние сме ви господарите!
Дата: 21/05, 10:18
Регионалният министър за свлачището край Пампорово: Още е активно, няма да пестим пари за възстановяването на пътя
Дата: 21/05, 10:18
Синът на основателя на Mango е арестуван за смъртта му след падане от скала
Дата: 21/05, 10:11