В една европейска държава все още е възможно безработен да получава повече средства от работещ


Дата: 08/01, 13:17

Пиксабей

В Белгия все още е възможно безработен гражданин да получава повече средства от някой, който се труди, установява проучване на икономиста Филип Дефит от Института за устойчиво развитие, цитиран от местни медии, предаде БТА.

Отбелязва се, че в преговорите за съставяне на следващото федерално правителство е внесено предложение за установяване със закон на разлика от поне 500 евро месечно между най-ниската заплата и най-високото обезщетение за безработица. Преговорите обхващат мащабна реформа на данъците и социалните помощи, като засягат въпроса за ограничаване на срока до две години за предоставяне на обезщетения на хората без работа.

Предвижда се върху печалбите от финансови операции да бъде налаган данък от 10 на сто, при ДДС да бъде въведена ставка от 9 на сто, в допълнение към прилаганите ставки от 21 на сто в общия случай; 12 на сто в ресторантьорството; 6 на сто за храна, вода, лекарства, книги и транспорт, както и нулева ставка за периодичните издания.

С подготвяните промени при пенсиите и обезщетенията за безработица до 2029 г. се предвижда федералният бюджет да спестява по над 6 милиарда евро годишно. Медиите отбелязват, че преговарящите трябва да намерят решение за преодоляване на недостига от общо 23 милиарда евро в бюджета за следващите пет години. Предвижда се от тази сума 15,5 млрд. евро да бъдат от спестяване на бюджетни разходи, а останалите - от "нови мерки", включително данъчни промени.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Външният министър на РСМ проведе телефонен разговор с Надежда Нейнски
Дата: 20/02, 19:11

Варна възобнови участието си на Международната туристическа борса в Белград
Дата: 20/02, 19:02

НАП: Внимание! Разпространяват фалшиви имейли за възстановяване на данък
Дата: 20/02, 18:56

БАПЗГ се обяви против преминаването на детските ясли към МОН
Дата: 20/02, 18:49

Първан Симеонов: Ще има постоянен бой по служебния кабинет
Дата: 20/02, 18:421 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия