КЗП погна и фитнес центровете, вече има затворени


Дата: 12/12, 14:24

снимка: КЗП

В последните месеци, КЗП стартира масови проверки за безопасността на предоставяните услуги във фитнес центровете в страната. Целта е да се гарантира съответствието с изискванията на стандарт БДС EN 17229:2019 „Фитнес центрове”. Това съобщиха днес от Комисията за защита на потребителите.

Според съобщението се проверяват изправността на уредите, тяхното функциониране и безопасност, както и оперативните изисквания, свързани с управлението им. В някои от проверените вече обекти бяха установени липса на информационни табели за безопасна употреба на оборудването и отсъствие на документи, удостоверяващи съответствието на съоръженията с нормативните изисквания.

В сътрудничество с Агенция „Митници“ се осъществява допълнителен контрол върху вноса на стационарни фитнес съоръжения, за да се предотврати разпространението на потенциално опасни продукти на пазара. На базата на установените до момента нарушения, председателят на КЗП Мария Филипова издаде заповеди за временно спиране на дейността, докато не бъдат предприети мерки за отстраняване на несъответствията, посочват от комисията.

КЗП съветва потребителите:

1. Да се запознават с правилата за безопасно използване на съоръженията и услугите във фитнес центровете.

2. Да проверяват за повреди, прекомерно износване и липсващи части на оборудването.

3. Да обръщат внимание на подовата настилка за опасности от подхлъзване или препъване.

4. При съмнения или въпроси относно безопасността, незабавно да уведомяват управителите на обектите.

Комисията продължава да следи за безопасността на предоставяните услуги във фитнес центровете и призовава операторите да спазват изискванията на стандартите, за да гарантират безопасна среда за своите клиенти, допълват от КЗП.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Измамиха възрастен мъж с 4800 лева под предлог, че купува домакински уред
Дата: 21/01, 10:53

Медведев: Тръмп иска да се приравни с президента Путин, но няма да успее, времето му е ограничено
Дата: 21/01, 10:49

Закопчаха италианка за кражба на вещи за над 4 хиляди евро от магазин на софийското летище
Дата: 21/01, 10:46

Лора Караджова след третото раждане: Обещах на феновете да се върна към музиката
Дата: 21/01, 10:421 Коментар

Кирил Петков: Стига сте хвалили Орбан с фалшиви опорки. Унгария е последна в ЕС по индивидуално потребление. Даже България я изпреварва
Дата: 21/01, 10:41

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия