кадър YouTube
Пратеникът на САЩ за Украйна и Русия Кийт Келог е назначен за "пратеник за Украйна" и ще преговаря пряко с президента Володимир Зеленски, обяви американският президент Доналд Тръмп, цитиран от Франс прес.
През седмицата американски медии съобщиха, че руснаците са отказали да обсъждат преговорите в Саудитска Арабия с Кийт Келог, пенсиониран генерал от американската армия, който досега заемаше длъжността "пратеник на САЩ за Украйна и Русия".
"Генерал Келог остава ценен член на нашия екип, особено по отношение на дискусиите с европейските ни съюзници", заяви тогава пред АФП говорител на Съвета за национална сигурност.
"Имам удоволствието да ви информирам, че генерал Кийт Келог е назначен за наш пратеник за Украйна“, написа Доналд Тръмп в социалната си мрежа "Трут соушъл", с което сякаш потвърди, че висшият служител вече няма да участва в дискусиите с Русия.
"Той ще работи директно с президента Зеленски и украинските лидери. Той ги познава добре", добави републиканският милиардер, предава БТА.
Миналия месец, след като Доналд Тръмп нарече украинския си колега като "диктатор", Кийт Келог определи Володимир Зеленски като "смел и обграден от всички страни лидер".
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
"Ивайло Калушев" във Фейсбук: Накрая да не излезе, че сме живи
Дата: 28/02, 10:50
Био ферма "Стара Планина" предлага 100% пресни домашни яйца от кокошки, свободно отглеждани на открито
Дата: 28/02, 10:50
От Външно с предупреждение към българите в Израел: Запазете спокойствие
Дата: 28/02, 10:401 Коментар
Служебният министър на отбраната Атанас Запрянов: Няма директна военна опасност за България
Дата: 28/02, 10:301 Коментар
ГДБОП с акция във Варна, арестувани са 11 души
Дата: 28/02, 10:20